top of page
Yenidoğan Fotoğraf Çekimleri Ne Zaman Yapılmalı?
Yenidoğan çekimleri bebekler 5-15 günlükken yapılmaktadır. Bu günler aralığında yapılmasının sebebi daha derin uykuda olmaları,gaz sancılarının henüz başlamamış olması ve pozlandırma kolaylığı sağlayan esnek yapıda olmalarıdır. Bu sayede bebekler çekim boyunca daha rahat olmakta ve istenilen pozlar daha rahat verdirilebilmekte, çekim süresi kısalmaktadır.

Bebeğim 15 Günlükten Büyük, Çekim için Geç mi Kaldık?
Bebeğiniz muhtemel doğum tarihinden erken doğduysa ve/veya kilosu 5 kg'ın altında ise (kıyafetlerin uygunluğu için) çekim randevusu alabilirsiniz (müsaitlik durumumuza bağlı olarak)
Fakat bebeğiniz yenidoğan olmadığı için uyumakta zorlanacaktır, uyanık/gözleri açık ve güvenlik nedeniyle sadece sırt üstü pozlar verdirilerek fotoğrafları çekilebilir.


Yenidoğan Fotoğraf Çekimi için Ne Zaman Randevu Almalıyım?
Yenidoğan fotoğraf çekimi için randevu almaya karar verirseniz doğumdan en az 2 hafta önce iletişime geçmelisiniz. Tahmini doğum tarihine göre randevunuzu aldıktan sonra doğumu takip eden 2 gün içerisinde kesin gün ve saatinizi belirleyebilirsiniz.

Bebeğim Tahmini Doğum Tarihinden Erken ya da Geç Doğarsa Randevumuzla İlgili Sorun Yaşar mıyız?
Hayır :) Her ay belirli sayıda randevu oluşturduğumuz için yeriniz çoktan hazır.
Bu yüzden randevunuzu doğumdan önce almanız daha avantajlı olacaktır.


Yenidoğan Çekiminde Kullanılan Kıyafetler Kime Ait?
Çekimde kullanılan bütün kıyafet ve aksesuarlar bize ait. Dilerseniz bebeğiniz için özel yaptırdığınız kıyafetleri aile çekiminde kullanmak üzere yanınızda getirebilirsiniz.

Stüdyoda Aldığınız Covid-19 Önlemleri Nelerdir?
Her güne mümkün olduğunca tek çekim alınmaktadır. Daha fazla çekim yapılacağı günlerde aynı tarihe aynı cinsiyetten yenidoğan çekim randevusu verilmemektedir. Örneğin sabah kız yenidoğan çekimi var ise öğleden sonra erkek yenidoğan çekimi alabiliyoruz.
İki çekim arası stüdyo havalandırılıp kullanılan aksesuarlar dezenfekte edilmektedir.
Kullanılan kıyafetler çekim sonunda yıkanıp ütülenmektedir.
Çekim boyunca maske takmak zorunludur (Hamile ve aile çekimi istisnadır).
Stüdyoya çekim boyunca sadece anne-baba ve varsa kardeş alabiliyoruz. Aile büyüklerimizle pandemi bittikten sonra tanışmayı çok isteriz :)


Bebeğimin Özbakımını Henüz Tek Başına Yapamıyorum Yanımda Bana Yardımcı Olacak Birini Getirebilir miyim?
Çekim boyunca iki kişi çalışıyoruz. Kıyafet değiştirme, biberonla besleme, pozlandırma sırasında bebeğin güvenliğini sağlama gibi konularda her zaman yanınızdayız. Yeni sezaryen olduysanız endişelenmenize gerek yok, siz sadece anın tadını çıkarın :)

Çekim Boyunca Kaç Adet Fotoğraf Çekiliyor?
Belirli bir fotoğraf çekme sınırımız yok fakat 3 konsept ve aile çekiminden oluşan bir seansta yaklaşık 200 fotoğraf çekilmektedir.

Çekilen Fotoğrafları Ne Zaman Alabilirim?
Çekilen bütün fotoğraflar 3 gün içerisinde genel düzenlemeleri (ışık ve kadraj ayarı) yapılarak mailinize gönderilmektedir. 

Kaç Adet Fotoğrafa Photoshop uygulanıyor?
Photoshop uygulanacak fotoğraf sayısı seçtiğiniz pakete göre değişiyor (10-15-20 adet).
Photoshop yapılmasını istediğiniz fotoğrafları bildirdikten sonra 2-3 hafta içerisinde fotoğraflarınız detaylı olarak düzenlenip mailinize gönderiliyor.
 
bottom of page